Dlaczego właśnie Serce 2.0?

Projekt ten ma za zadanie przygotować Młodych do zbliżających się XXXI Światowych Dni Młodzieży. Dlaczego „Serce 2.0” ? Nazwa projektu nawiązuje do hasła 2 etapu duchowych przygotowań, czyli do 6 błogosławieństwa z ewangelii według świętego Mateusza („Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”), a cyfra „2” oznacza drugi rok duchowych przygotowań oraz nawiązuje do dwóch sakramentów nad którymi młodzież ma snuć refleksyjne przemyślenia (sakrament Pokuty i Pojednania oraz sakrament Eucharystii). Każde spotkanie odbywa się w pierwszy piątek miesiąca.

Kaliska młodzież jest już po pierwszym spotkaniu w ramach tego projektu. Odbyło się ono w pierwszy piątek stycznia (2.01.2015). Organizacją zajęła się parafia pod wezwaniem św. Gotarda pod przewodnictwem księdza Witolda Kałmuckiego. Spotkanie było podzielone na kilka etapów. Pierwszym przystankiem była Liturgia Słowa, podczas której młodzież wsłuchwiała się w kierowane do nich Słowo Boże. Homilia dotyczyła ostatnich Światowych Dni Młodzieży, czyli Spotkania Młodych w 2013 r. w Rio de Janeiro. Następnie była możliwość pojednania się z Jezusem w sakramencie Pokuty. Kolejnym punktem spotkania było przystąpienie do Komunii Świętej. Młodzi, którzy byli w stanie łaski uświęcającej oraz zachowali post eucharystyczny mogli przyjąć Ciało Jezusa. Później nastąpiła adoracja, którą poprowadził ksiądz Witold. Ostatnim akcentem tego wydarzenia była herbata w salkach parafialnych, gdzie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek- pierniczka w kształcie serca z lukrowym napisem nawiązującym do nazwy projektu.

Następne spotkanie odbędzie się 6 lutego bieżącego roku w bazylice św. Józefa o godzinie 19:30. Podczas najbliższego spotkania młodzież będzie zagłębiała się w tematykę XXVI Światowych Dni Młodzieży , które odbyły się w Madrycie

Mam nadzieję, że spotkamy się w pierwszy piątek lutego!

Do zobaczenia!

Martyna

Udostępnione przez

Komentarze są wyłączone