Jedziemy do Panamy :)

Wstępne informacje dotyczące wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży
do Panamy 2019
stan: wrzesień 2017

  1. Termin

ŚDM w Panamie odbędą się w dniach 22 – 27 stycznia 2019 roku w Panamie. W dniach 16 – 21 stycznia 2019 roku planujemy pobyt u Sióstr Felicjanek w USA (dokładnie Lodi, New Jersey). W zależności od połączeń lotniczych należy zarezerwować czas w dniach 15 – 30 stycznia 2019r. Z powodu dni młodzieży w Panamie nie będzie w Polsce żadnych zmian w kalendarzu ferii czy sesji egzaminacyjnych. Każdy musi zadbać sam o czas wolny.

  1. Uczestnicy

W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby pomiędzy 18 a 35 rokiem życia. Osoby poniżej 18 roku życia mogą jechać pod opieką osoby pełnoletniej, posiadając pisemne pełnomocnictwo rodziców / opiekunów prawnych. Uczestnictwo osób powyżej 35 roku życia uzależnione jest od decyzji organizatora. Mile widziane są osoby duchowne, pod warunkiem, że towarzyszyć im będzie przynajmniej jedna młoda osoba.

  1. Etapy podróży

Ze względu na odległość, możemy skorzystać tylko z samolotu. Na chwilę obecną nie wiemy, z którego lotniska w Europie skorzystamy, aby dolecieć do Nowego Jorku (EWR – lotnisko Newark). Jest to uzależnione od ceny. Przelot do Panamy i powrót do Polski również jest uzależniony od najkorzystniejszej ceny. Trudno to w tej chwili przewidzieć. W zależności od tego, co będzie bardziej korzystne, będziemy wracać albo bezpośrednio z Panamy do Europy, albo z powrotem do NY i potem do Polski.
Plan pobytu w Nowym Jorku uzależniony jest od Sióstr Felicjanek, które zgodziły się nas przyjąć. Na pewno zwiedzanie najważniejszych miejsc w Nowym Jorku, Newark i okolice, być może Doylestown – amerykańska Częstochowa.
Uwaga! Każdy musi postarać się o wizę do USA we własnym zakresie!

  1. Koszty

Mamy nadzieję, że koszty zamkną się w kwocie 7.500 zł. Składowymi kosztów uczestnictwa są:
– pakiet pielgrzyma + pakiet polski: około 1.300 zł

– ubezpieczenie: 400 zł

– pobyt w NY: około 200 $

– bilety lotnicze: 4.500 zł (jeśli uda się w tej cenie, to będzie dobrze)

– transfery do i z lotnisk: 300 zł
– kieszonkowe: wg uznania

Możliwe, że część kwoty trzeba będzie wpłacić w złotówkach, a część w dolarach.

Kalkulacja ta nie obejmuje opłaty za wizę. Koszty są wstępną kalkulacją.

  1. Zgłoszenia

Rejestracja zakończona.
 

Udostępnione przez

Komentarze są wyłączone